تعيين تاريخ عروسی

 مهم ترين و اولين گام در برگزاري مراسم عروسي,تعيين تاريخ عروسی است.اما در اين تصميم گيري مي بايست مواردي را در نظر گرفت:

اولين ابزاري که در اين تصميم نياز دريد يک تقويم است.براي تعيين رويدادهاي مهم مانند:عقد قرارداد,تاريخ عروسي,انجام خريد و … که تقويم هاي يک يا دو صفحه اي ديد بهتري را از ايام به شما مي دهد.
بهتر است از يک سال قبل فصل و ماه برگزاري عروسي خود را مشخص کنيد و از حدود 6 ماه قبل تاريخ و روز دقيق عروسي خود را تعيين کنيد.
بطور مثال در اسفند ماه بايد بدانيد که در سال بعد و يا اسفند سال بعدي جشن ازدواج خواهيد کرد و تقريبا در شهريور و يا مهرماه آن سال تاريخ عروسي را نهايي کنيد.
معمولا بيشتر خانواده هاي ايراني اعياد مذهبي را براي جشن هاي خود بخصوص جشن عروسي انتخاب مي کنند.اما علاوه بر اعياد مذهبي مي توان روزهاي ديگري را براي برگزاري جشن عروسيتان انتخاب کنيد مانند: روز آشنايي,خواستگاري , تولد و …
در تعيين تاريخ عروسی مي بايست رفاه مهمانان را نيز در نظر گرفت.اگر مهمانان راه دور داريد بهتر است روزهايي را انتخاب کنيد که تعطيل رسمي باشند.مانند برخي از تعطيلات که دو يا سه رو پشت سر هم قرار گرفته اند.همچين در اين صورت بهتر است جشن عروسي خود را در ايام مدارس و امتحانات برگزار نکنيد زيرا ممکن است عده اي از آنها در مراسم شما شرکت نکنند.
ازديگر مواردي که بايد در تعيين تاريخ عروسي در نظر گرفت مهمانان شاغل شما هستند.در صورتيکه مي خواهيد همه ي ميهماناتان با خيالي آسوده در جشن عروسي شما شرکت کنند روزهايي که فرداي آن تعطيل است و يا پنج شنبه را در براي مراسم خود انتخاب کنيد.روزهايي که فرداي آن روز کاري است گزينه مناسبي براي برگزاري جشن عروسي نمي باشد.
در نهايت تاريخ عروسي شما تاثير مستقيمي بر هزينه هاي شما دارد.بسياري از باغ تالارها و تالارهاي پذيرايي در روزهاي آخر هفته,اعياد و تعطيلات قيمت متفاوتي را ارائه مي دهند.
هم چنين تاريخ جشن عروسي شما مي تواند بر کيفيت و قيمت ديگر خدمات مانند گل آرايي,عکس و فيلم عروسي,آرايشگاه عروس,تزئين ماشين عروس و … تاثير بگذارد زيرا قيمت تمامي اين خدمات نيز در روزهاي عادي با روز هاي خاص متفاوت است.


کلمات کلیدی : , , , ,

نوشتن يک نظر

نام :*
رايانامه:
متن نظر:*
تصوير امنيتي:*